MENÜ
İstanbul 25°
Kamyonum
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
ıaa, automechanica
okt, okttrailer, oktreyler, treyler, dorse,
mercedes,  kamyonumdergisi, kamyon, trucs
Gürcistan’a Karayolu ile Komple ve Parsiyel Tır Taşımacılığı
Lojistik
22 Kasım 2021 Pazartesi 13:30

Gürcistan’a Karayolu ile Komple ve Parsiyel Tır Taşımacılığı

Türkiye’nin kuzey doğu sınır komşusu olup aynı zamanda Asya ülkelerinin tamamına açılan kapı durumunda bulunan Gürcistan ile ticari ilişkilerimiz son dönem itibarı ile daha önce ki dönemlerde hiç yaşanmamış oranda yoğunluk göstermektedir.

 

Bu hareketliliğe bağlı olarak yük taşıtmak üzere talep edilen araç sayısını neredeyse tamamen karşılayabilecek yeterliliğe sahip bulunan lojistik firmaları bünyelerinde çalıştırdıkları Türk plakalı taşıma araçlarına ilaveten Gürcistan plakalı araçlar ile de destek hizmeti almaktadır.

Gürcistan’a yapılmakta olan nakliye çalışmalarında talep edilen ve sıklıkla kullanılan taşıma yöntemi standart tenteli komple tır nakliyesi olsa da parsiyel ve kargo grubu yük taşıma talepleri de azımsanamayacak boyutlarda yer almaktadır. Gürcistan nakliye firmaları ile işbirliği içerisinde hareket ederek bilgi işlem merkezlerine gelen tüm taleplere olumlu yönde yanıtlar veren Türk lojistik firmaları iki ülke arasında düzenli lojisitk destek hizmetleri sunmaktadırlar.

Uzun yıllardan günümüze kadar Türkiye-Gürcistan arası taşımacılık hizmetleri sunmakta olan firmalardan biri olan Mersin Nakliyat İstanbul, İzmir, Konya ve Gaziantep gibi illerimizde bulunan ve Mersin ilimizde ki merkez ofise bağlı olarak çalışan şubeleri ile ülkemizin tüm şehirlerinden yükleme yapacak donanıma sahip nakliye araçları ile düzenli olarak Gürcistan komple tır nakliye, parsiyel taşımacılık hizmetleri, frigo tır taşıma ve konteyner nakliyesi gibi alanların tamamında kaliteli hizmet esasına dayalı çalışmalarını sürdürmektedir.

Türkiye’den Gürcistan’a yapılmakta olup kesintisiz devam eden ihracat ve transit kapsamlı yük taşımacılığında ağırlığı 25 tona kadar ulaşan ticari ve gümrüklü her türlü ürünün nakliye işlemleri gerekli evrak düzenlemeleri yapılmış şekilde yapılmaktadır. Gürcistan nakliye ve lojistik hattında sefer yapan taşıma araçları ülkemizin tüm bölgelerinden Gürcistan şehirlerine ortalama 3 gün gibi kısa bir süre içerisinde ulaşım teslimat yapabilmektedirler.

İki ülke arasında genellikle ve sıklıkla kullanılan sınır geçişi Sarp sınır kapısı üzerinden sağlanmaktadır. Hopa ilçemizde bulunan Sarp sınır kapısı konunun başında da bahsettiğimiz üzere aynı zamanda tüm Asya ülkelerine de açılan sınır kapısı durumunda olmasına bağlı olarak yılın neredeyse tüm zamanlarında yoğunluk yaşanmasına sebebiyet vermektedir. Standart yük yüklü bulunan araçlar geçişte sıraya takılmakta olsalar da hassas ürün taşıyan araçlar beklemeye takılmaksızın yola devam etmektedirler.

Haber: Mehmet Ali BAL
Haber kaynağı: Mersin nakliye

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Kamyonum
IVECO, ÇEKİCİ, KAMYON,