MENÜ
İstanbul 14°
Kamyonum
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
otokar, otokaratlas,
okt, okttrailer, oktreyler, treyler, dorse,
IVECO, ÇEKİCİ, KAMYON,
Özgü İş Geliştirme ve Müşteri İlişkileri Yönetimi Müdürü Öner Aydın, ''Marmara Bölgesi’nde Teşvikler Artırılmalı''
Dosya
18 Kasım 2021 Perşembe 10:59

Özgü İş Geliştirme ve Müşteri İlişkileri Yönetimi Müdürü Öner Aydın, ''Marmara Bölgesi’nde Teşvikler Artırılmalı''

18 ülkeden 122 firmanın katılımıyla 10-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen ‘Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda Özgü Depolama ve Lojistik Hizmetleri İş Geliştirme ve Müşteri İlişkileri Yönetimi Müdürü Öner Aydın ile firmaya ve sektöre yönelik gerçekleştirdiğimiz söyleşinin detayları haberimizde..

Özgü Depolama ve Lojistik Hizmetleri İş Geliştirme ve Müşteri İlişkileri Yönetimi Müdürü Öner Aydın, 

"Özgü;  hızlı ve etkin çözümleri ile İnsan Kaynakları (İK) alanında sektördeki en iyi hizmeti sunmak maksadıyla 2002 yılında İstanbul’da kuruldu. 2010 yılında lojistik sektörüne de dahil oldu.  Türkiye genelinde yaklaşık 400 bin metrekarelik bir alanda, 20 ilde, 7 farklı lokasyonda hizmet vermekteyiz. Çalışmalarımızı; lojistik operasyon yönetimi, katma değerli hizmetler, operasyonel insan kaynakları, teşvik ve Sgk uygulama yönetimi başlıkları altında başlıklandırabiliriz."

“Personel gücü gerektiren her sektöre hizmet veriyoruz”

"Operasyonel hizmet kaynakları altında; toplamda 3500 çalışanımızın yanı sıra, mavi yaka olarak tabir edilen iş gruplarındaki çalışanlarımızla her yıl 2953 kişiye daha istihdam sağlamaktayız. Türkiye genelinde personel gücü gerektiren her sektöre hizmet verebiliyoruz. "

“Uçtan uca hizmet veriyoruz”

"Bir diğer hizmet konumuz olan; Katma Değerli Hizmetler (VAS) olarak da adlandırılan paketleme, etiketleme, ikincil paketleme, montaj, müşteriye özel uygulama ve tüm endüstri sektörlerinde satış öncesi faaliyetler ile de müşterilerimizin maliyetlerini düşürmelerine, stok azaltmalarına ve taleple arzı daha iyi dengelemelerine destek oluyoruz. Bu alanda Türkiye’nin önde gelen Şişecam, Arçelik, Evyap gibi büyük firmalarıyla çalışıyoruz. Buna ek olarak Türkiye genelinde yaklaşık 80 bin metrekarelik bir alanda beyaz eşya işi yapıyoruz. Yani uçtan uca hizmet veriyoruz; ürünün fabrikadan alınıp tesise getirilmesi, depolanması ve ardından birinci müşteriye ulaşılmasına kadar tüm süreçlerde müşterimizin yanında oluyoruz. Hizmet kalitemiz, fiyat avantajlarımızın yanı sıra müşterilerimizin hepsine süreç ortaklarımız olarak bakmamız ve yaşanabilecek tüm aksiliklerde güçlü ekibimiz ile anında çözüm sunabilmemiz de bizi ayıran başlıca etkenlerden bazılarını oluşturuyor."

“Depolama alanları yetersiz kalıyor”

"Sektörel anlamda değerlendirdiğimizde yaşadığımız en büyük sıkıntımız; depolama alanlarının kısıtlanmış olması. Alanlar artık maalesef yetmiyor ancak maliyetlerin artmasıyla yeni tesislerin yapımı da azalınca bu sıkıntı sektöre iyice ket vuruyor. Depo fiyatları altı ay öncesine kadar yüzde 100 arttı, ancak hiçbir sektörde böyle bir kazanç yok."

“Marmara Bölgesi’nde teşvikler artırılmalı”

"Bu sorunun çözümü olarak teşviklerin artırılması gerektiğini düşünüyorum. Yeni lojistik merkezleri kurulmalı ve depolama alanları artırılmalı. Baktığımız zaman İç Anadolu’da teşviklerin biraz daha fazla olduğunu görürken Marmara Bölgesi’nde bunların yetersiz kaldığına şahit oluyoruz. Marmara Bölgesi’ne de ağırlık verilmeli. Ancak bunlar şu anda gerçekleşmediği için sektör tıkanıyor. Kendi bünyemizde 50 milyon liralık bir yatırım yaptık; ancak her gün artan fiyatlar önümüzü göremememize neden oluyor ve bu tarz kendi bünyemizde yapılan yatırımlar bizleri yoruyor."

“Her geçen gün karlılığımız düşüyor”

"Her geçen gün gelen zamlarla bizim de karlılığımız düşüyor. Müşteriyi kaybetmemek adına düşük karlarla devam eden lojistik sektörünün temsilcilerinin de sürdürülebilirliği maalesef çok az oluyor. Sürdürülebilir olmak adına ya maddi gücünüzün çok yüksek olması ya da küçülmeye gitmeniz gerekiyor. Bir diğer alternatif de müşterilerinizle görüşüp yeni bir planlama yapmak oluyor. Biz büyümeye devam ediyoruz. Müşterilerimizin her zaman süreç ortağı olarak ilerliyoruz. Aslında bir aile şirketiyiz ve müşterilerimizi de kendi ailemizden görüyoruz. Bu şekilde hizmet vermeye de devam ediyoruz ve edeceğiz."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Kamyonum
ford, fordfmax, fmax, kamyonumdergisi, kamyon, trucs