MENÜ
İstanbul
Kamyonum
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
tırsan, treyler, kamyonum,
has, treyler,
UND, İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yalçın Özden ile Sınır Kapılarını Değerlendirdi
Haberler
2 Nisan 2021 Cuma 11:38

UND, İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yalçın Özden ile Sınır Kapılarını Değerlendirdi

UND, İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Sayın Yalçın Özden’i 01.04.2021 tarihinde makamında ziyaret etti Ziyarete Derneği temsilen İcra Kurulu Başkanı Alper Özel ve İcra Kurulu Üyesi Kadir Çirkin katılım gösterdi.

UND'nin açıklamasına göre, gerçekleştirilen ziyaretin ilk gündem maddesi son dönemde Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır Kapılarında yapılan iyileştirmeler neticesinde söz konusu sınır kapılarında artan geçiş sayıları oldu. Kapılardaki iyileşme ile eş orantılı bir şekilde, iç gümrük idarelerinde gümrük işlemlerinin de aynı paralelde sorunsuz olarak devam etmesinin önemine vurgu yapıldı.

Diğer taraftan, son günlerde Erenköy Gümrük Müdürlüğü’nde yaşanan kaçak göçmen sorunları toplantının diğer bir önemli gündem maddesi oldu ve sorunun çözümü konusunda TASİŞ ve Erenköy Gümrük Müdürlüğü ile birlikte alınması gereken önlemler konusunda istişarelerde bulunuldu.

Ayrıca, hafta sonları Muratbey gümrüğünde yaşanan sıraların önüne geçilmesi amacıyla alınabilecek önleyici faaliyetler müzakere edildi. Bu sıraların en kısa sürede son bulmasına yönelik atılacak adımlar üzerinde görüşüldü.

Gerçekleşen ziyaretin son gündem maddesi ise başta geçiş belgeleri olmak üzere taşıma operayonlarını hızlandıracak konularda dijitalleşmesinin yaratacağı olumlu sonuçlar oldu. Uluslararası taşımacılık faaliyeti gerçekleştiren firmaların operasyonlarını hızlı ve doğru bir şekilde planlamalarına katkı sağlayabilecek dijital çözümler konusu gündeme geldi.. Yüklemenin başlamasından sınır kapısından çıkışa kadar olan tüm işlemleri kapsayacak bir dijitalleşme projesi konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Bu çerçevede, gerçekleştirilen ziyarette Derneğin Erenköy ve Muratbey Saha Ziyareti Analiz Raporları da Sayın Özden’e takdim edildi. 

KAYNAK:UND

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Kamyonum