MENÜ
İstanbul 16°
Kamyonum
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
kamyonum, iveco, özgözde, daily, s-way
teknik, tanker,
shell, akaryakıt, benzin, mazot,
Şah Lojistik Türkiye-Almanya Arası Yük Taşımacılığında Önemli Atılımlar Gerçekleştiriyor
Lojistik
15 Ekim 2020 Perşembe 09:32

Şah Lojistik Türkiye-Almanya Arası Yük Taşımacılığında Önemli Atılımlar Gerçekleştiriyor

Uluslar arası yük taşımacılığı konusunda ülkemizin konu ile ilgili kurum ve ilgililerinin son dönemde artan ihracat talepleri doğrultusunda yine ihracat yapılan ülkelerin ilgili makamları ile gerek çoklu oturumlar gerekse bireysel görüşmeleri kapsamında ele alınan alan büyütme, genişletme ve geliştirme alanlarında olumlu sonuçlar alındığı gözlemlenmektedir.

Özellikle daha yoğun ihracat faaliyetleri içerisinde bulunduğumuz Avrupa ülkeleri ile yaşadığımız genellikle bürokratik engellerin aşılması yönünde de oldukça ilerleme kaydedilmiştir. Bilhassa sınır geçişlerinin mevcut durumundan kurtarılarak araç geçiş kapasitesinin arttırılması yönünde yapılan görüşmelerde alınan kararlar neticesinde geçiş yapan nakliye aracı sayısı yüzde 10 oranında artış sağlamıştır. İhracat yoğunluğumuzun bulunduğu Avrupa ülkeleri arasında başı çeken Almanya dış ticaret makamları ile ayrıca görüşmeler yapılarak mevcut Almanya nakliye alanını daha fazla büyütme yönünde karar birliğine varılmıştır.

Ülkemizin köklü lojistik firmaları arasında yer alıp uzun yıllar boyunca sektörde birçok başarılı projeye imza atmış olan Şah Lojistik gibi taşıma şirketlerinin girişimleri neticesinde varılan mutabakatlar çerçevesinde Türkiye-Almanya arası ihracat ve ithalat yük taşımacılığı konusunda sıfır sorun seviyesine kadar yükseliş gözlenmeye başlamıştır.

İki ülke arasında yapılmakta olan sevkiyatlar her ne kadar deniz yolu ile de destekleniyor olsa da ağırlıklı taşıma yöntemi tırlar aracılığı ile kara yolundan sağlanmaktadır. Almanya’ya kara yolu ile yapılan yük taşıma çalışmalarında en fazla talep edilen araç tipinin tenteli dorseli tırlar olmasına bağlı olarak geçmişte farklı ülkelere taşıma yapan lojistik şirketleri son dönemlerin taşımacılıkta yoğunluk yaşanan en cazip ülkesi Almanya hattına yönelmeye başlamışlardır.

Bu hatta son derece hakim pozisyonda bulunan Şah Lojistik zincire katılan yeni firmalara ışık tutucu pozisyonu ile de öncülük edebilen taşıma şirketi durumunda bulunmaktadır. Almanya nakliyat hususunda gereken her türlü araç, ekipman ve personel dışında bilgi, birikim ve genel evraksal işlemlere de vakıf olan firma sahip olduğu taşıma yetki belgesi, her türlü yük grubunu taşımaya elverişli nakliye araçları ve oldukça geniş alana yayılan tedarik ağı ile müşterilerinin tüm taleplerine yerinde ve zamanında olumlu geri dönüşler sağlamaktadır.

Haber: Mehmet Ali BAL
Haber kaynağı: Lojistik firmaları

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2020 Kamyonum