MENÜ
İstanbul
Kamyonum
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
tırsan, treyler, kamyonum,
has, treyler,
SRC-5  ve TMGD Sınavına Riskli Grupta Görülen Kişiler Alınmayacak
Haberler
1 Nisan 2021 Perşembe 16:58

SRC-5 ve TMGD Sınavına Riskli Grupta Görülen Kişiler Alınmayacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 03 Nisan 2021 tarihinde yapılacağı duyurulan SRC-5 + TMGD Sınavında HES kodu sorgulanacağını ve oronavirüs (Covid-19) tanısı konmuş veya temaslı olarak “RİSKLİ” grupta görülen ve karantina altında bulunması gereken adayların sınava alınmayacağını açıkladı.

Bakanlığın açıklaması şu şekilde;

"Bilindiği üzere, Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında uygulanacak kısıtlamalara ilişkin 29 Mart 2021 tarihli İçişleri Bakanlığı Genelgesi yayımlanmıştır. Söz konusu Genelge’yle illerin risk durumlarına göre hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması tekrar yürürlüğe konulmuştur.

Bakanlığımızca 03 Nisan 2021 tarihinde yapılacağı duyurulan SRC-5 + TMGD Sınavları 30 Kasım 2020 tarih ve 20076 sayılı İçişleri Bakanlı Genelgesinin “Zorunlu Haller Sayılacak Durumlar” başlıklı 3.1 Maddesi gereğince ilan edilen tarih ve saatte yapılacaktır.

Sınava il içi ve İl dışından katılacak adayların Sınav Giriş Belgelerini seyahat süresince yanlarında bulundurmaları ve gerektiğinde yetkililere ibraz etmeleri zorunludur. Ayrıca, sınava katılacak adayların anılan Genelge’deki seyahat izin kurallarına ilişkin hususlara uygun hareket etmeleri önem arz etmektedir.  

Diğer taraftan, Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılımının önlenmesi ve virüse maruz kalmış vakalarla temasın sınırlandırılması amacıyla, Bakanlığımızca yapılacak SRC-5 ve TMGD sınavlarında Hayat Eve Sığar (HES) Kodu uygulaması yapılacaktır. Bakanlığımızca sınav öncesi (son bir gün içerisinde) Sağlık Bakanlığı sistemi üzerinden yapılacak toplu HES Kodu sorgulamasındaKoronavirüs (Covid-19) tanısı konmuş veya temaslı olarak “RİSKLİ” grupta görülen ve karantina altında bulunması gereken adaylar sınava alınmayacaktır.

Ancak, sınav günü “RİSKLİ” durumları “RİSKSİZ” duruma dönenler, sınav başlamadan bu durumu HES uygulamasından Sınav Bina Sorumlularına göstermeleri halinde sınava girebileceklerdir.

Ayrıca; sınavlara girecek adayların sınav binasına girişlerinde ateş ölçümü yapılacak olup, ateşi 38 oC ve üzerinde olanlar sınava alınmayacaktır."

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2021 Kamyonum