MENÜ
İstanbul 14°
Kamyonum
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
otokar, otokaratlas,
okt, okttrailer, oktreyler, treyler, dorse,
IVECO, ÇEKİCİ, KAMYON,
Hankook, Macaristan’da Yer Alan Deposunu Genişletiyor
Lastik
18 Kasım 2021 Perşembe 10:36

Hankook, Macaristan’da Yer Alan Deposunu Genişletiyor

Premium lastik üreticisi Hankook, hizmetlerini iyileştirmek ve süreçleri optimize etmek için Rácalmás tesisinde dahili bir depo inşa ediyor. Şirket, yatırımlarının ham madde tedarikini daha da iyileştirmesini, güvenliği artırmasını ve süreçleri daha verimli hâle getirmesini bekliyor.

 

Şu anda, tamamlanmış lastiklerin %88’i fabrika deposunda depolanırken, kalan lastikler ile gelen ham maddelerin önemli bir kısmı tesis dışındaki depolarda saklanıyor. Planlanan yeni birimlerden biri ham maddelerin (kimyasallar, tekstil ve çelik kablolar, karbon karası, silika ve blok kauçuk hammaddeler) depolanması için yaklaşık 13.000 m2 yüzölçümüne sahip olacak; diğer bina ise 20.000 m2 yüzölçümüyle Rácalmás tesisinin tamamlanmış lastik depolama kapasitesini 1,5 milyon lastiğe çıkaracak. Bu gelişmeler Hankook’un dış kaynak ihtiyacı olmadan, mevcut ihtiyaçlarını dahili şekilde çözmesine olanak tanıyacak. Ayrıca, nakliye faaliyetlerinin olumsuz çevresel etkilerini azaltarak şirketin omuzlarından önemli bir nakliye yükünü de alacak.

Hankook Lastikleri Macaristan Ltd. Müdürü Hyung Yun Kim şu ifadelerde bulundu: "Bu yatırım iş akışlarını sadeleştirirken, hizmetlerimizi geliştiriyor. Yerinde üretim için daha fazla ham madde depolama çözümü Rácalmás tesisi için büyük bir adım olacak ve çalışanlarımızın işlerini kolaylaştıracak. Ek olarak, teslimatlar da tamamlanmış lastiklerin depolanması için dış kaynaklara başvurmadığımızdan dolayı, daha pratik hâle gelecek. Bu yeni depo projesine inancım tam ve şu ana kadar yaptığımız tüm yatırımlar gibi bu yatırımın da rekabetçi kimliğimize ve yüksek düzeydeki verimliliğimize katkıda bulunacağını biliyorum.”

İnşa faaliyeti hâlihazırda başladı ve yeni depo üssü 2022’nin sonbaharında faaliyete geçecek. Böylece fabrikanın 2006’daki kuruluşundan itibaren önemli bir mihenk taşına ulaşılacak. Ayrıca, son zamanlarda yapılan yatırımlar sayesinde Rácalmás tesisinin kapasitesi ilk döneme kıyasla 3,5 kat arttı; şu anda tesiste yaklaşık 900 farklı ebatta ve modelde araç, SUV ve van lastiği üretiliyor. Macaristan fabrikası Audi, BMW, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, MINI, Opel, Peugeot, Porsche, Seat, Skoda ve VW gibi popüler araç markalarına yüksek kalitede ürünler sunuyor.
Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Kamyonum
ford, fordfmax, fmax, kamyonumdergisi, kamyon, trucs