MENÜ
İstanbul 25°
Kamyonum
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
ıaa, automechanica
okt, okttrailer, oktreyler, treyler, dorse,
mercedes,  kamyonumdergisi, kamyon, trucs
Araçların Ağırlıkları, Boyutları ve Yüklenmelerine İlişkin Hususlar Görüşüldü
Gündem
25 Haziran 2022 Cumartesi 11:57

Araçların Ağırlıkları, Boyutları ve Yüklenmelerine İlişkin Hususlar Görüşüldü

UND, Araçların Ağırlıkları, Boyutları ve Yüklenmelerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik Çalıştayı Ankara’da gerçekleştirildiğini açıkladı. Yönetmelik taslağı kapsamında araçların ağırlıkları, boyutları ve yüklenmelerine ilişkin hususlar, özel izin belgelerinin kategorizasyonu, hız kısıtlamaları, sürüş zamanları ve destek araçlarının nitelikleri konularının tüm katılımcılarla detaylı şekilde istişare edildiği belirtildi.

UND'nin açıklamasına göre; İnsan ve eşya taşımak amacıyla ülkemiz karayollarında seyreden tescilli veya tescilsiz motorlu ve motorsuz araçlar ile yabancı plakalı araçların yüklü ve yüksüz olarak uyacakları boyutları ve ağırlıkları belirlemek ve ağırlıkları/boyutları itibariyle yasal sınırı aşan araçların trafiğe çıkış esaslarını düzenlemek amacıyla hazırlanan "Araçların Ağırlıkları, Boyutları ve Yüklenmelerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" taslağına ilişkin kamu kurum ve kuruluşları ile sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerini almak üzere Lojistik ve Kombine Taşımacılık Dairesi Başkanlığı tarafından bilgilendirme çalıştayı gerçekleştirildi.

Genel Müdür Yardımcısı Dr. Murat Korçak’ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinliğin ilk oturumunda, Lojistik ve Kombine Taşımacılık Dairesi Başkanı Sinan Oğuz’un Yönetmelik taslağıyla ilgili bilgilendirici sunum gerçekleştirdi. Çalıştayda Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin temsilcileri sektör beklentilerini açıklayan sunum gerçekleştirerek görüşlerini yetkililere iletti.

İkinci oturumda ise Yönetmelik taslağı kapsamında araçların ağırlıkları, boyutları ve yüklenmelerine ilişkin hususlar, özel izin belgelerinin kategorizasyonu, hız kısıtlamaları, sürüş zamanları ve destek araçlarının nitelikleri konuları tüm katılımcılarla detaylı şekilde istişare edildi.

Yorum Ekle
Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır
Yorumlar

   Bu haber henüz yorumlanmamış...

Benzer Haberler
Sayfa başına gitSayfa başına git
Masaüstü Görünümü  ♦   İletişim  ♦   Künye
Copyright © 2022 Kamyonum
IVECO, ÇEKİCİ, KAMYON,